Pamatų tipai

Kokius pamatus namo statybai rinktis paprastai lemia grutas, o sprendimus, kuris pamatų tipas tinkamiausias - priima projektuotojas. Namo pamatai būna trijų tipų: gręžtiniai, plokštuminiai, juostiniai. Juostiniai pamatai dar yra skirstomi į monolitinius ir surenkamuosius.

Gręžtiniai pamatai - tinka tiek lengvos konstrukcijos karkasiniam namui, tiek individualiam mūriniam namui, tiek didelių apkrovų namų blokui. Populiarus sprendimas, kuomet projekte nėra numatytas rūsys. Juos rekomenduojama rinktis tuomet, jeigu gruntas yra molingas, nėra smėlėtas ir vandeningas.

Gręžtinių pamatų privalumai:

  • vienu etapu įrengiami ir forma rostverkui išlieti, ir rostverko šilumos izoliacija.


Plokštuminiai pamatai - populiarus sprendimas statant energetiškai efektyvius namus, kuomet projekte nėra numatytas rūsys. Plokštuminiai pamatai puikiai tinka smėliniams ir silpniems gruntams. Taip pat tinka įrengti ir esant molingam gruntui.

Plokštuminių pamatų privalumai:

  • tinkami pasyviems, A++ energetinio naudingumo klasės namams;
  • maži šilumos nuostoliai;
  • atsparūs drėgmei;
  • atsparūs ilgalaikėms apkrovoms.


Juostiniai pamatai - skiriami į dviejų tipų pamatus: juostinius monolito pamatus ir juostinius surenkamus pamatus. Pasirinkimas priklauso nuo grunto ir namo apkrovos. Šis pamatų tipas tinkamas įrengti, jeigu gruntas yra molingas. Jeigu gruntas yra smėlinis - tokius pamatus rekomenduojama sutvirtinti.

Juostinių pamatų privalumai:

  • tinkami montuoti namui, kuriame planuojamas rūsys;
  • tinka masyviems namams.


Pamatų įrengimo kaina priklauso nuo darbų sudėtingumo, naudojamų medžiagų bei darbo apimties. Kiekvienu atveju individualiai aptariame planuojamus atlikti darbus ir pasiūlome optimalius sprendimus.

MB „Daihouse“ – profesionalios pamatų įrengimo paslaugos Jums.

Susisiekime